Závěrečné utkání sezony postavilo před loděnické fotbalisty těžký úkol. Pokud nechtěli čekat, jak dopadnou ostatní utkání, potřebovali získat alespoň 2 body, a to se nakonec podařilo. Hlavní podíl na úspěšném výsledku měl jejich výkon v 1. poločase.

Za ideálního fotbalového počasí měli domácí hráči do přestávky dění na trávníku pod kontrolou. Po dlouhé době navíc chyběli pouze dlouhodobě zranění hráči Herejt s Novákem a na hře to bylo znát. Už v 5´rozehráli domácí hráči rychle PVK, ale Šmíd nájezd z levé strany neproměnil. Následující minuty přinesly tlak zelenobílých, ale jejich zakončení z několika dobrých pozic nenašlo přesný cíl. Až ve 24´ se hostům vydařil rychlý protiútok, ale nájezd Nováčka Miška zneškodnil. Byl to jediný střelecký pokus hostů za poločas. Ve 25´ se zelenobílí radovali z laciného vedení, když nepříliš prudká, lehce tečovaná střela, proklouzla brankáři Kobíkovi za jeho záda 1:0. O dvě minuty však svoji chybu napravil, když dokázal vyrazit prudkou hlavičku Majera z několika kroků. Ve 36´udeřili zelenobílí podruhé, když se Šmíd uvolnil na pravé straně a pěkným centrem našel před brankou nabíhajícího, neobsazeného Majera. Kobík dokázal jeho první pokus hlavou vyrazit, ale odražený míč napálil domácí hráč tak, že jej zastavila až síť 2:0. Ve 44´odmítli domácí hráči brankovou pojistku, když nevyužili přečíslení tři na jednoho. Křížek to vzal na sebe, přešel přes obránce, ale Kobíka neprostřelil.

Po přestávce se obraz hry úplně otočil a hostující celek 25´na hřišti dominoval. Už ve 47´po rohovém kopu musel brankář Miška vyškrábnout míč mířící přesně k levé tyči na roh. V 53´ tradiční chyba v rozehrávce umožnila nájezd Krásovi, jeho nepříliš prudké zakončení Miška chytil. V 57´ však hosté už další nabídku využili. Po další nepřesné rozehrávce běžel sám na Mišku Švagr a střelou po zemi nedal Miškovi šanci 2:1.  O několik minut později měl Krása na noze vyrovnání. Při svém sólu přes několik hráčů obešel i brankáře, ale už nedokázal zakončit. V 64´ po PVK z levé strany si na míč naskočil rybičkou L. Kobík, ale z několika kroků branku netrefil.  Dění na trávníku otočila třetí branka. V 73´, kdy Mráz poslal z pravé strany centr před branku a střídající Prokop z hranice brankového území ve skluzu protlačil míč mezi nohama brankáře do branky 3:1. Od této chvíle se rodily šance jen před brankou hostů. V 79´technická střela Graua z PVK jen těsně minula levou tyč Kobíkovi branky, který vůbec nereagoval. V 82´vyslal Mráz do nájezdu Prokopa, ten však vybíhajícího Kobíka neprostřelil. O dvě minuty později si Kobík poradil i s povedenou střelou Mráze. Definitivní klid přinesla 86´. Kdy Paleček po nájezdu z pravé strany ještě brankáře hostů neprostřelil, ale k odraženému míči se dostal Žižka a propálil vše, co mu stálo v cestě 4:1. Zbytek utkání se už dohrál v klidu a po závěrečném hvizdu se mohli domácí hráči radovat z definitivní záchrany v krajské soutěži.

AFK LODĚNICE – TJ DALEKÉ DUŠNÍKY   4 : 1  (2 : 0)          hráno 18.6.2016 v 17:00 hod.

Sestavy

Loděnice:          Miška st.

Vyskočil  –  J. Pospíšil  –  Miška ml.  – Grau

Pospíšil / 75´ Paleček / – O. Mráz  –  Kovač / 89´ Petráček /  –  Majer / 82´ Žižka /

Křížek / 87´ M. Mráz /  –  Šmíd / 61´ Prokop /

Dušníky: P. Kobík

Kobík – Machač  –  Houdek  –  Pavlík

Nováček / 46´ Vacek /  –  Sklenář  –  Žáček  –  P. Krása / 76´ Šedivý /

Jan Kokštejn  –  M. Švagr

Branky: Křížek, Majer, Prokop, Žižka – Krása

Statistika: střely na branku 13:5, mimo 12:3, rohy 5:3, ofsajdy 1:2, ŽK 1:0.

Rozhodčí:  Kudrjavcev  –  Žaba  –  Hájek  / BN – BE /

Ostatní výsledky 26. kola:

Nový Knín      –   Příbram                  3 : 1     Chlumecký 2, Pouček – Dučák

Tochovice       –   Sedlec-Prčice         1 : 4     J. Ivaník – Davídek 2, Pištěk, Nousek.

Dobříč            –   Žebrák                    7 : 3     Jelínek 2, Moučka Chán, Slavík, Kadlec, Kloube, Klimeš 2, Ungr

Komárov        –   Cerhovice              4 : 3  (PK)  Petráš, Ernest, Chvojka – Cibulka, Pergl, Lacina.

Sedlčany B     –   Březnice                 3 : 1     P. Chlasták 2, Dvořák – Zárybnický