V sobotu dopoledne čekala loděnické fotbalisty nejkratší cesta za soupeřem v tomto ročníku – ani ne 10 minut na pěkné hřiště v sousední Rudné. Oba celky jsou sousedy i v tabulce, a také oba se potýkají na podzim s velkým počtem absencí. Tentokrát se s nimi lépe vyrovnali hostující hráči, a proto si domů vezou všechny body.

Celé utkání se mohlo vyvíjet jinak, kdyby domácí hráči využili svojí největší šanci hned na začátku 2´, kdy Lehocký nezachytil únik rychlonohého kapitána Kauckého po levé straně, křižující Kovač už centru nedokázal zabránit. Letící míč našel na „desítce“ volného Másilka, který volejem poslal míč nad břevno hostující branky. V následujících minutách se odehrával především boj mezi pok. územími, a samotná hra moc vzruchu před brankami nenabídla. Naopak díky nepřesným výrokům HR stoupala nervozita na hrací ploše. Ve 20´dostala Rudná výhodu PVK asi 20m od branky, ale Houha mířil vysoko. Ten samý hráč ve 32´vyzkoušel pozornost střelou z 25m, která tentokrát mířila přesně pod břevno, kterou pozorný Miška dokázal vyrazit. Hostující hráči se více snažili o kombinaci, ale dlouho je brzdili nepřesnosti. Až v 37´se mohl početný tábor jejich příznivců radovat. To R. Žižka na pravém rohu pok. území posunul míč na střed Prokopovi, který zaskočil domácího brankáře obloučkem z 20m přes celou branku do horního rohu 0:1. Proto se lépe odcházelo do kabin hráčům z Loděnice.

Vstřelená branka zelenobílým pomohla, od začátku 2. poločasu byli aktivnější. V 50´ Prokop kolmicí uvolnil Šolce, kterého ještě stačil obránce zablokovat, odražený míč napálil R. Žižka vysoko nad branku. O dvě minuty později skončil technický pokus Šolce na tyči, následný pokus R. Žižky zablokoval obránce. V 54´překvapil hostující obranu Másilko rychlým a dlouhým autem na rozběhnutého Houhu, ale v sobotu bezchybný Miška byl u míče dříve. Situace se zkomplikovala v 55´, kdy AR1 zastavil únik Palečka v hraniční situaci pro ofsajdové postavení. Loděnický hráč tuto „křivdu“ neustál, zakopl míč a po 2ŽK a následně ČK  pro něj zápas skončil. V 63´si Míška poradil i se střelou Kotouče, která opět mířila pod břevno jeho branky. Naopak zelenobílí se dočkali v 68´ brankové pojistky po hezké kombinační akci, na jejím konci Prokop uvolnil Majera, který z levé strany prostřelil vybíhajícího Smutného 0:2. V následujících minutách ani nebylo znát, který celek hraje přesilovku. O dvě minuty později loděničtí hráči předvedli další kombinaci, na jejím konci povedený, křížný pokus Šolce těsně minul cíl. Situace se ještě více zkomplikovala v 79´, kdy Lehocký při obraném zákroku uklouzl a podrazil soupeře a HR s ním bez lítosti sehrál stejný karetní mariáš jako s Palečkem a hosté dohrávali v 8 hráčích v poli. Přesto dovedli utkání bezpečně do jeho závěru a navíc v 89´se trefil ještě hezkou, přízemní střelou Křížek, Smutný se natahoval marně a výsledek dostal ještě hezčí podobu pro loděnické hráče 0:3.

Zisk 3 bodů kompenzuje nečekanou domácí ztrátu z utkání s Milínem a je povzbuzením před náročným závěrem soutěže. V sobotu dopoledne přivítají zelenobílí v poloderby tradičního a silného soupeře od Berounky Lety. Postavení tohoto celku je zkresleno, že hraje celý podzim kvůli výstavbě nových kabin pouze na hřištích soupeřů. V minulém ročníku hráli Lety až do jeho závěru o postup, stejné postavení mají i na podzim v tabulce pravdy.

FK RUDNÁ – AFK LODĚNICE    0 : 3  (0 : 1)          hráno 20.10.2018 v 10:15 hod.

ČK: 55´ Paleček, 79´ Lehocký.

Statistika: střely na branku 2:5, mimo 2:7, rohy 1:7, ofsajdy 0:2 ŽK 1:5, ČK 0:2.

Rozhodčí: Budil  –  Bartůšek  –  Čermoch  / BN /                Delegát: Kabyl / KD /

Ostatní výsledky 9. kola:

Chlumec         –   Černolice   3 : 1     Steinbauer, Půček, Turický – Macela

Nový Knín      –   Rožmitál    4 : 3 (PK)  Kukla, Vlasák, Vostrý – Straka 2, Leitermann

Kr. Dvůr B      –   Choteč        4 : 2     P. Svoboda 3, Černý – Přikryl, Měchura

Hořovicko B   –   Lety            1 : 3     Grujovski – Koníček, J. Baubín, Chalupa

Dobříš B         –   Milín          1 : 3     Weber – Ježek 2, Kuba

Zdice              –   D. Dušníky 2 : 1  (PK)  Koželuh – Burian