2. kolo krajské soutěže zavedlo loděnické fotbalisty na pěkné hřiště do Rožmitálu. Po vydatném dešti na měkké a kluzké hrací ploše se hrál oboustranně útočný fotbal, kde měli útoky převahu nad obranami. Utkání nabídlo celou řadu brankových příležitostí, a kdyby utkání skončilo hokejovým výsledkem, tak by se nikdo z diváků nedivil.

Domácí hráči poprvé zahrozili brejkem v 8´, kdy únik Holana zastavil až Kovač. Poté ale přišly minuty, které patřily zelenobílým.   Hned o minutu později zatáhl po levé straně míč Mráz, jeho centr našel v pok. území nabíhajícího Herejta, jeho volej domácí brankář ještě vyrazil, na dorážku Šolce už neměl nárok 0:1. Ve 12´předvedl další únik po levé straně Mráz, tentokrát našel na hranici šestnáctky Nováka, který se neúspěšně pokusil po zemi obstřelit vybíhajícího brankáře. O dvě minuty našel Prokop dlouhým pasem před rohem pok. území Herejta, který elegantně špičkou prodloužil míč lobem přes daleko vyběhnutého Leitermanna a míč skončil v opuštěné brance 0:2. Výbornou pasáž ukončila 17´ a hrubka Mišky v rozehrávce před šestnáctkou, když „našel“ přesně domácího Pechu, který s nabídkou nepohrdl a z 30m poslal míč, také obloukem, do prázdné branky 1:2. O minutu později Kovač dalekonosným pokusem těsně minul levou tyč. V 22 měl Rožmitál přečíslení 2 na 1, ale M. Zákoucký branku netrefil. V 26´ se po centru z pravé strany prosadil k hlavičce na rohu brankového území Herejt, branku těsně minul. Hned z protiútoku došlé k „závaru“ před brankou hostí, ale Rožmitál z něj nic nevytěžil. V 31´ přišel další brejk domácích hráčů, Vacík našel v šestnáctce osamoceného Holana, kterého Miška výborným zákrokem vychytal. V 34´ Leitermann jen vyboxoval střelu Šolce z dálky a o chvilku později těsně minul branku další pokus Kovače z dálky. V 39´ si Miška poradil s pokusem Vacíka a o chvíli později zneškodnil s hlavičkou po rybičce Holana. V závěru poločasu ještě jednou vyzkoušel pozornost brankáře Mráz.

V 53´po centru Nováka vyrazil domácí brankář ránu Mráze, dorážka už byla zablokována. V dalších minutách byl Rožmitál aktivnější a v 62´se dočkal vyrovnání. Tečovaný centr z levé strany spadl na „desítce“ za hostující obranou a Holan poslal míč přesně k pravé tyči 2:2. V 69´ Miška vyrazil další povedený pokus Holana, o dvě minuty později po střele Mráze zastoupil už překonaného brankáře jeho obránce. V 74´po rohovém kopu hlavička Majera proletěla nad domácí brankou, V 77´ přišel rozhodující moment utkání. Majer zatáhl míč od poloviny hřiště až k brankové čáře, přesným centrem našel na bližší tyči nabíhajícího Nováka, který umístil míč pod břevno domácí branky 2:3. V 81´mohl Novák přidat ještě pojistku, když po nedorozumění Janouška s Leitermannem získal míč, udělal kličku i brankáři, ale zaváhal se střelou do prázdné branky a domácí brankář mu stačil srazit jeho pokus na roh. Ani v 83´ při „závaru“ před domácí brankou zelenobílí z několika šancí míč do sítě nedostali a málem přišel trest. V 86´ se dostal do vyložené šance Holan, ale Miška skvělým zákrokem, po několikáté již v tomto utkání, nahradil svojí minelu ze 17 minuty. O tom, že si loděničtí hráči potřetí za sebou nevyzkouší rozstřel o bod navíc a přivezou domů všechny body, rozhodl v poslední minutě M. Zákoucký, který si dobře naběhl na centr Holana, ale s brankářem obstřelil i branku.

Cenný bodový zisk nahradil domácí ztrátu z minulého kola. Nyní čekají zelenobílé dvě utkání za sebou doma Na Jánské, jako první přivítají po roční přestávce opět celek Sedlec-Prčice, který hrál v minulém kole „benešovskou“ skupinu D a start do soutěže se jim úplně nepovedl.

TJ SPARTAK ROŽMITÁL – AFK LODĚNICE       2 : 3          hráno 2.9.2017 v 17:00 hod.

Branky: Pecha a Holan – Šolc, Herejt a Novák

Statistika: střely na branku 6:12, mimo 6:7, rohy 4:5, ofsajdy 9:4, ŽK 1:0.

Rozhodčí: Šefara  –  Bohatý  –  Sixta  / RA /

Ostatní utkání 2. kola:

Rudná             –   Dobříš B                0 : 1     Kuchař

Chlumec         –   Lety                         0 : 1     Kischer

Kr. Dvůr B      –   Sedlčany B             3 : 4     Bican 2, Gracias – Krůta 2, Valenta 2

Hýskov           –   Dobříč                    7 : 1     Novák 3, Sechovec, Cihelka, Lukeš, vlastní –
Slavík

Sedlec-Prčice –   Petrovice                2 : 3     Davídek, Pištěk – O. Štemberk 2, Š. Štemberk

Dal. Dušníky  –   Hostomice              1 : 2     P. Krása – J. Kačírek, T. Šebek