Na těžkém terénu se odehrálo předposlední mistrovské utkání, ve kterém se bojovalo o “šest bodů“. Na Jánskou totiž přijela, na duel dvou posledních celků skupiny, Březnice a jen vítězství mohlo posunout loděnické fotbalisty v tabulce před ní. Zelenobílí se konečně prosadili nejen herně, ale i střelecky, a tak se to po jasné výhře podařilo.

Od úvodní minuty domácí hráči ovládli dění na trávníku. Už v úvodní minutě padal centr Majera do branky a Vaněček jej musel vytlačit na roh. V 11´ našel Mráz centrem z pravé strany nabíhajícího Majera, který hlavou poslal míč nad břevno. V 21´ si Novák dokázal zpracovat v pok. území přihrávku Majera, ale zakončit mu hostující obrana nedovolila. V 27´výborná spolupráce Palečka s Křížkem připravila další šanci pro Nováka, který tentokrát namířil přesně k tyči, hostující brankář však vytáhl výborný zákrok a střelu vytáhl na roh. V 31´si na centr Pospíšila naběhl Herejt a jeho přesnou hlavičku k tyči Vaněček dokázal dalším vynikajícím zákrokem zneškodnit. O dvě minuty později se po „závaru“ před hostující brankou neprotlačil k dorážce Herejt. Až ve 37´ vypukla na Jánské radost, když se do přetaženého centru Mráze položil Šolc a nádhernou střelou přes celou branku otevřel účet zápasu 1:0. Ve 40´po centru Šolce před branku mohl přidat pojistku Křížek, ale i jeho hlavička těsně minula cíl. Poslední šanci před přestávkou měl ve 43´ Pospíšil, který sice pronikl do šestnáctky, brankáře Vaněčka však neprostřelil. Výsledek poločasu byl pro hosty hodně lichotivý.

Naopak z první šance po přestávce domácí hráči hned udeřili. V 50´si naběhl na centr do pok. území Novák, Vaněček dokázal jeho střelu ještě vyrazit, ale dobíhající Pospíšil poslal míč do sítě 2:0. Březnice se dostala k prvnímu ohrožení až v 58´. Po zaváhání domácí obrany se ocitl útočník Březnice před Miškou, ale míč usměrnit za jeho záda nedokázal. V 62´našel Šolc zpětnou přihrávkou Nováka, bohužel jeho pokus Vaněčka moc nevystrašil. Po přestávce odvážnější Březnice se dostala do další šance v 69´, kdy prudkou střelu jejich hráče z úhlu dokázal Miška vyrazit. V 76´unikl po křídle Křížek, jeho centr našel nabíhajícího Pospíšila, který však nedokázal míč dobře trefit. V 79´po rozehraném rohovém kopu přiťukl Herejt míč Mrázovi, jeho rána mířila nad branku. V 81´zelenobílí znova udeřili, když brankář Miška přesným výkopem našel rozběhnutého Herejta, který z 25m přehodil hostujícího brankáře 3:0. O dvě minuty později využili hosté uspokojení domácího celku k dosažení čestného úspěchu. Náš odchovanec v dresu soupeře Tomáš Ferko založil akci, kapitán Březnice Žid prodloužil míč k volnému Soldátovi, který poslal míč do sítě 3:1. Další dramatizování výsledku domácí hráči nepřipustili, naopak sami ještě dvakrát udeřili. V 84´po úniku Herejta ještě Mráz na bližší tyči míč do branky nedostal. O dvě minuty později dokázal Vaněček vyrazit střelu Šolce i dorážku Mráze, ale na další dorážku Prokopa už neměl nárok 4:1. Loděnický hráč dokázal dát gól po pobytu na hřišti, který netrval ani minutu. V 88´znova unikl Herejt, tentokrát předložil míč dalšímu střídajícímu hráči Šmídovi, který snadno dal výsledku konečnou podobu 5:1. Ten samý hráč mohl udeřit ´ještě v 90´, kdy ale po úniku přehodil nejen Vaněčka, ale o kousek i branku. Vzápětí mohla, po závěrečném hvizdu rozhodčího, propuknout domácí radost.

Zelenobílí po jasné výhře opouští poprvé od 3. kola poslední příčku tabulky. V příštím kole je čeká tradiční derby ve Zdicích, které toto kolo vysoko prohráli v Rožmitálu, a pokud by v něm dokázali uspět, tak by se v tabulce dostali před o další příčku.

AFK LODĚNICE – SK BŘEZNICE 1918   5 : 1  (1 : 0)          hráno 29.10.2016 v 14:30 hod.

Branky: Šolc, F. Pospíšil, Herejt, Prokop, Šmíd – Soldát

Statistika: střely na branku 8:5, mimo 5:4, rohy 6:3, ofsajdy 0:4, ŽK 2:1.

Rozhodčí: Holý  –  Šmejkal  –  Palek / KO – BE /

Ostatní výsledky 10. kola:

Rožmitál         –   Zdice                      11 : 3   Zákoucký 4, Drechsler 3, Mora 2, Zrno,

Hausleitner – Flaks, Pech, Krůta

Komárov        –   Chlumec                2 : 1     Vodička, Kolář – Schreiber

Dobříč            –   Petrovice                2 : 1  (PK)       Petrla – O. Štemberk

Lety                –   Sedlčany B             2 : 1  (PK)       Poslední – Valenta

Kosoř              –   Tochovice              3 : 1     Korynta, Vladyka, Bouška – J. Ivaník

Dušníky          – Zvole                        2 : 5     Houdek, Pavlík – Hnát 3, Grund, Gabriel