Poslední víkend před startem mistrovských soutěží se vůbec nepovedl. Z důvodu značné absence velkého počtu hráčů z různých důvodů se muselo na poslední chvíli zrušit utkání rezervy v neděli na Tetíně a v sobotu do Velké Dobré odjelo torzo 11 hráčů včetně dvou brankářů. A protože se Novák opozdil cestou z tenisového turnaje a Šmíd zase brzo zranil, tak si utkání zahrál i 63-letý ekonom klubu Jindra Heies. A náhradního brankáře Novotného pro změnu čekala premiéra v záloze.

Ale i tato kombinovaná sestava byla v 1 poločase domácímu celku, který hraje I.B třídu – skupinu A, vyrovnaným a důstojným soupeřem. Vzadu zelenobílí pozorně bránili, co prošlo, tak likvidoval tentokrát spolehlivý Miška. Naopak dopředu podnikali rychlé protiútoky, a po jednom z nich v 25´poslal Herejt hostující hráče do vedení 0:1, V 37´ předložil tutovku před odkrytou branku Aduwovi, který však netrefil z 10m cíl.

Do 2 poločasu nastoupili domácí hráči se zvýšeným nasazením a už v 48´ po ukázkové akci dva na jednoho doklepl Honetschläger míč zblízka do prázdné branky 1:1. V 57´se Velká Dobrá ujala vedení, když u rohu pok. území nasadil ke střele Lev, míč proletěl klubkem hráčů a zapadl přesně u země za vzdálenější tyč 2:1. V dalším průběhu hry domácí hráči ovládli dění strávníku, a jen díky jejich neschopnosti v koncovce, a obětavému výkonu našich obránců a dobře chytajícímu Miškovi, účet zápasu nenarůstal. A jak to někdy ve fotbale v 90´se vydařil zelenobílým brejk a Mráz zblízka prostřelil veterána v domácí brance Zlatu 2:2. Nakonec ve třetí minutě nastavení mohl otočit výsledek Novák, ale jeho prudkou střelu z hranice pok. území zastavila tyč.

Vzhledem výše uvedeným okolnostem se tedy pro trenéra Beža stane skutečnou generálkou první kolo Mol Cupu, kdy zelenobílí nastoupí ve středu 24.8. od 18.00 hodin  u nováčka v I.B třídě v Tubíně. Mistrovské boje začnou utkáními Na Jánské o víkendu. A mužstvo přivítá od 17.00 hodin celek, se kterým na jaře soutěž končil – Sokol Daleké Dušníky, B mužstvo v neděli nastoupí ve stejnou hodinu proti favoritovi OP Žebráku, který se nepřihlásil dobrovolně do I.B Třídy.

FC ČECHIE VELKÁ DOBRÁ – AFK LODĚNICE   2 : 2  (0 : 1)           SO 20.8.2016 15.00