Za nádherného jarního počasí nastoupili loděničtí fotbalisté k prvnímu mistrovskému utkání na Příbramsku, proti celku z horní poloviny tabulky. Hlavně ve 2. poločase předvedli výborný výkon, při kterém dominovali na hřišti, ale díky střelecké nemohoucnosti si domů vezou pouze bod, protože se neprosadili ani při penaltovém rozstřelu.

Zelenobílí mohli udeřit hned v úvodní minutě zápasu. Novák vystihl pomalou rozehrávku domácí obrany, pronikl do pok. území, ale tísněn vracejícím se obráncem už brankáře Krásu neprostřelil. Domácí celek spoléhal na jednoduchý fotbal s rychlým přechodem do útoku a na výškovou převahu při standardních situacích. A v 8´právě po rohovém kopu mohl jít do vedení, když se k odraženému míči dostal domácí kapitán Žáček, přešel několik hráčů a prostřelil vybíhajícího Mišku, kterého na brankové čáře naštěstí zastoupil Kovač. V následující půlhodině se hrál fotbal podle not, který vyhovoval domácímu celku, ten měl i po standardních situacích několik šancí ohrozit loděnickou branku. Nakonec udeřili v 26´z rychlého brejku. Hostující hráči ztratili míč před pok. územím, následoval dlouhý pas, Herejt na pozici posledního hráče uklouzl a přečíslení vyřešili domácí hráči výborně, když Krása posunul míč podél vybíhajícího Mišky před prázdnou branku a V. Sklenář dorazil míč do prázdné branky 1:0. Posledních deset minut už ale zelenobílí zatlačili svého soupeře, konečně se začala dařit kombinace a začali přicházet šance. V 38´ se Mráz  uvolnil na hranici pok. území a tvrdou střelou vyzkoušel Krásu. Ten míč dokázal jen vyrazit, první u míče byl dobíhající Novák, ale jeho dorážku stačil Krása zázračně vyrazit na roh. O chvilku později Šolc prudkou střelou z 20m jen těsně minul cíl. Aktivita přinesla loděnickým hráčům vyrovnání v 45´, kdy Křížek nasadil sólu po levé straně, „přežil“ i dva pokusy o faul a od brankové čáry předložil pod sebe míč Mrázovi, který přesnou křížnou střelou pod břevno nedal Krásovi šanci 1:1.

2. poločas začal podobně jako první. V 47´po rohovém kopu Žižka posunul míč na Křížka, který vyslal přesnou střelu k levé tyči přes několik hráčů, ale brankář Krása, i když míč viděl pozdě, tak jej dokázal vyškrábnout na další roh. V 52´měl domácí celek jedinou šanci za poločas, ale velikou. Po nepovedeném ofsajd-systému běžel P. Krása sám na Mišku, ten dokázal první pokus vyrazit do útočníka, který následně nezvládl dorážku a branku přestřelil. V 58´ při přečíslení Mráze a Nováka dva na jednoho zachránil domácí celek praporek AR. V 61´Šolc dlouhým pasem za obranu uvolnil Křížka, který z nájezdu Krásu neprostřelil. V 64´ našel Prokop přesně Nováka, který sice krásně zpracoval míč na prsou, ale střelu mu obránce již nedovolil. Z následného rohu se k sraženému poskakujícímu míči Majer, ale nedokázal míč nasměrovat do odkryté branky. V 75´po dalším rohovém kopu přišel závar před domácí brankou, ale ani několik pokusů nepřineslo kýžený úspěch a nakonec poslal domácí hráč míč do bezpečí. Poslední velikou šanci rozhodnout utkání pro zelenobílé měl v 83´Žižka, když brankář domácích neudržel míč, Mráz jej vrátil na desítku na nabíhajícího hráče, který volil místo technického zakončení ránu a bohužel branku vysoko přestřelil. A protože utkání skončilo smírně, tak musel následovat penaltový rozstřel. Zatím co domácí hráči svoje pokusy proměňovali bezpečně, tak nejlepší hráč domácích v tomto utkání brankář Krása zneškodnil ve 2. sérii střelu Kovače a ve 4. sérii pokus Mráze.

Přestože bodový zisk v tomto utkání neodpovídal průběhu zápasu, tak právě výkon po přestávce vzbuzuje naději, že by se záchrana v soutěži mohla podařit. Více napoví příští utkání, kdy zelenobílí přivítají v sobotu Na Jánské v zápase „o šest bodů“ rovněž 15 bodový Rožmitál.

TJ SOKOL DALEKÉ DUŠNÍKY – AFK LODĚNICE     1 : 1  (1 : 1)  (PK 4 : 2)          hráno 26.3.2017 v 15:00 hod.

Branky: V. Sklenář – Mráz

PK: B: Pavlík, Žáček, Borodin, Šimek – B: F. Pospíšil a Šolc, neproměnili Kovač a Mráz

Statistika: střely na branku 6:7, mimo 2:7, rohy 5:12, ofsajdy 5:2. ŽK 3:2

Rozhodčí: Marek  –  Navrátilová  –  Richtár / PZ /

Ostatní utkání 14. kola:

Komárov        –  Rožmitál     1 : 0     Srp

Zvole              –  Lety             3 : 2     Vnuk, Grund, Hnát – M. Jarolím, Nejepsa

Zdice              –  Dobříč         4 : 2     Krůta 3, Růžička – J. Kadlec, Jedlička

Březnice         –  Petrovice     1 : 4     Vácha – J. Mandík, L. Mandík, P. Chlasták, O. Štemberk

Tochovice       –  Sedlčany B  4 : 2     Jaroš 2, J. Ivaník, Jendruščák – Slačík, Valenta

Chlumec         –  Kosoř          1 : 5     Schreiber – Hejret 2, Vladyka 2, Vodecký